رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر:

دانشگاه‌ها باید دانشجوی کارآفرین تربیت کنند

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۵ کد : ۳۴۶ خبر تصویری اخبار دانشگاه تیکر
تعداد بازدید:۴۵۶
دانشگاه‌ها باید دانشجوی کارآفرین تربیت کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر بر بکارگیری دانشگاه‌ها در ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت: دولت توان استخدام همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ندارند پس دانشگاه‌ها باید دانشجوی کارآفرین تربیت کنند.

به گزارش خبرنگار آنا، محمدحسین پورمحمدی در جلسه شورای اشتغال شهرستان شوشتر که در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد اظهار کرد: همیشه اعتقاد داریم که اگر دانشگاه‌ها در بعضی از قضایا و معضلات ورود نکنند آن معضلات همچنان حل نخواهند شد و در وضعیت خود باقی خواهند ماند.

وی با بیان اینکه دولت توان و ظرفیت ایجاد اشتغال و استخدام برای همه فارغ التحصیلان دانشگاهی را ندارد افزود: دانشگاه ها باید دانشجوی کارآفرین تربیت کنند به طوری دانشجو پس از اخذ مدرک بتواند در زمینه تخصص خود شغل ایجاد کند و منتظر آگهی های استخدامی نباشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر تصریح کرد: نبود مهارت های کافی در زمینه رشته تحصیلی و ترس از بازار کار، معضلاتی هستند که فارغ التحصیلان پس از اخذ مدرک با آنها مواجه می شوند.

وی درباره ایجاد اشتغال جوانان بیان کرد: به دنبال آن هستیم که در شهرستان شوشتر به عنوان پایلوت طرحی را اجرا کنیم که دانشجویان دانشگاه آزاد در حین تحصیل به اشتغال بپردازند، طوری که در این زمینه حدود یک سال و نیم تا دو سال مطالعاتی انجام داده ایم.

پورمحمدی ادامه داد: با شرکتهای خصوصی رایزنی هایی داشته ایم که در صورت ایجاد اشتغال برای دانشجویان، ما بتوانیم یکسری از هزینه های این شرکتها را کم کنیم و همچنین با آنها طی کرده ایم که به آنها ماهانه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان حقوق داده شود.

وی خاطرنشان کرد: البته مطمئن هستیم که اگر این طرح اجرایی شود دانشجوی شاغل در همان سال اول و یا دوم قطعاً کارآفرین خواهد شد و چند برابر مقدار مشخص شده حقوقش می تواند درآمد داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر خاطر نشان کرد: اجرایی شدن طرح مورد نظر نیاز به همدلی و همکاری مسئولان و دستگاه های اجرایی شهرستان نظیر اداره کار، آموزش و پرورش، جهادکشاورزی، اداره بیمه، شهرک های صنعتی، حمایت های نماینده شهرستان شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی و .... دارد. امید است که بتوانیم برای اشتغال جوانان مملکت گامی مثبت برداریم.

فرماندار شوشتر هم با تشکر از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر از برگزاری این جلسه با اشاره به نرخ بالای بیکاری در شهرستان گفت: دستگاه ها و مراکز علمی برای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان باید با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند.

حسین پنبه دانه پور اظهار کرد: با توجه به اتفاقات گذشته متاسفانه نرخ بیکاری یا عدم اشتغال در شهرستان شوشتر از نورم استانی بالاتر است.

وی با بیان اینکه باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار باشیم تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل های دانشگاه‌ها و مراکز علمی برای اشتغال جوانان استفاده کنیم.

فرماندار شوشتر گفت: نبود اشتغال پیامدهایی نظیر بزهکاری، سرقت، ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد که متاسفانه این مسائل در یک دهه اخیر گریبانگیر شوشتر هم نیز شده است.

وی با ابراز تاسف یادآور شد: آمار طلاق، اقدام به خودکشی، بزهکاری و .... اخیراً در شهرستان شوشتر بالا رفته که منشاء همه این معضلات علاوه بر رخنه های فرهنگی، مسئله نبود اشتغال است.

پنبه دانه پور خاطرنشان کرد: باید در حوزه اشتغال تصمیمات جدی گرفته شود و تمام دستگاهها همکاری و مشارکت داشته باشند. تا بتوانیم در این زمینه خروجی های مناسبی داشته باشیم.


( ۱ )

نظر شما :