برگزاری پنجمین یادواره شهدای گمنام و مدافعان حرم در واحد شوشتر

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۸ کد : ۳۲۱ خبر تصویری اخبار دانشگاه تیکر
تعداد بازدید:۱۵۳۴
برگزاری پنجمین یادواره شهدای گمنام و مدافعان حرم در واحد شوشتر

پنجمین یادواره شهدای گمنام و مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، پنجمین یادواره شهدای گمنام و مدافع حرم با محوریت شهید مصطفی صدرزاده شهید شاخص دانشجویی با حضور خانواده این شهید بزرگوار، سردار سرتیپ حاج احمد خادم سیدالشهداء فرماندهی قرارگاه جنوب و جمعی از مسئولان استانی و محلی در محل مسجد باقرالعلوم این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رئیس این واحد دانشگاهی در آغاز مراسم گفت: امروز خوشحالیم و به خود می بالیم که همت رزمندگان مدافع حرم و خون شهیدان مدافع حرم به ثمر نشسته و حاصل آن پیروزی کامل بر داعش در سوریه و عراق با فرماندهی سردار شجاع کشورمان، حاج قاسم سلیمانی و فرماندهانی چون سردار سرتیپ خادم سیدالشهداء که از افتخارات ما مردم شوشتر هستند بوده و موجبات امنیت پایدار و اقتدار کشور عزیزمان را در منطقه و جهان به دنبال داشته است.

دکتر محمدحسین پورمحمدی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی افتخار دارد که بیش از 60 شهید مدافع حرم تقدیم کرده است. اکثر این عزیزان از دانشجویان خوب و علاقه مند به تحصیل و بسیجی بوده اند که با اراده خود تحصیل را نیمه تمام گذاشته و در سنگر دیگری به مبارزه پرداخته اند که باید دست و پای پدر و مادرانی که چنین فرزندانی تربیت کرده اند را باید بوسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا و تجلیل از مقام شهدا امروز نه تنها یک وظیفه همگانی است بلکه با توجه به شرایط جامعه امروز یک ضرورت است.

پورمحمدی ادامه داد: دانشجویان، اساتید و کارکنان این واحد نیز به سهم خود تلاش می کنند که یاد و نام شهیدان را زنده نگه دارند که امیدوارم از این طریق بتوانیم الگوهای متنوعی از زندگی جوانان هدفمند و موفق را به دانشجویان عزیز ارائه کنیم.

وی با اشاره به موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشگاه وظیفه دارد زمینه های بالندگی علمی و پژوهشی دانشجویان را فراهم کند و در کنار برنامه های آموزشی و پژوهشی فرصت هایی در اختیار ایشان قرار دهد تا دانش و فرهنگ سیاسی و مهارت های اجتماعی آنها افزایش پیدا کند.

پورمحمدی تشکل های سیاسی، کانون های فرهنگی و انجمن های علمی و نشریات دانشجویی را از ساز و کارهای رسمی برای فعالیت دانشجویان در دانشگاه نام برد.

وی از دست‌اندرکاران برگزاری این یادواره که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه را موجب می‌شود سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، سخنرانی پدر شهید والامقام مدافع حرم مصطفی صدرزاده و سردار سرتیپ حاج احمد خادم سیدالشهداء، اجرای برنامه سرود و مداحی، پخش نماهنگ و تجلیل و تقدیر از خانواده شهدا از جمله برنامه‌های این مراسم معنوی بود.


( ۱ )

نظر شما :